Videa o výživě

Zde můžete shlédnout přednášky lékařů, biologů a dalších světových odborníků na téma rostlinné stravy a vlivu na zdraví, a také krátká motivační videa známých osobností. 

Dr. Thomas M. Campbell

Toto video je přednáškou T. Colina Campbella na TEDxCornellUniversity, kde se zabývá otázkou, proč je věda o výživě ignorována v medicíně. Campbell vysvětluje, že navzdory důkazům o vlivu stravy na zdraví, se lékařské vzdělávání a praxe zaměřují především na léčbu nemocí spíše než na jejich prevenci prostřednictvím výživy. Zdůrazňuje, že ekonomické a politické zájmy brání integraci výživy do lékařské péče a upozorňuje, že existují silné důkazy o tom, že správná výživa může výrazně ovlivnit zdraví a předcházet nemocem.

Dr. T. Colin Campbell je americký biochemik specializující se na vliv výživy na dlouhodobé zdraví. Je známý jako spoluautor knihy "The China Study," která je jednou z nejrozsáhlejších studií o vztahu mezi stravou a nemocemi. Campbell propaguje rostlinnou stravu a kritizuje západní dietu bohatou na živočišné produkty. Je emeritním profesorem na Cornellově univerzitě a založil Centrum pro výživu T. Colina Campbella, které se věnuje vzdělávání a výzkumu v oblasti výživy.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

Dr. Terry Wahls

Toto video je přednáškou Dr. Terry Wahls, která pojednává o tom, jak se uzdravit z nevyléčitelných nemocí. Dr. Wahls sdílí svůj osobní příběh o boji s roztroušenou sklerózou a jak se uzdravila pomocí speciální diety a změn životního stylu. Zdůrazňuje důležitost výživy, funkční medicíny a holistického přístupu ke zdraví. Přednáška inspiruje diváky k tomu, aby převzali kontrolu nad svým zdravím a zkoumali alternativní metody léčby.

Dr. Terry Wahls je lékařka a profesorka klinické medicíny na University of Iowa. Je známá svou prací v oblasti léčby autoimunitních onemocnění, zejména roztroušené sklerózy (RS). Sama trpěla progresivní formou RS, která ji připoutala na invalidní vozík. Po rozsáhlém výzkumu vyvinula "Wahls Protocol," stravovací plán založený na paleo dietě a funkční medicíně, který jí pomohl výrazně zlepšit její zdravotní stav. Dr. Wahls také napsala několik knih a přednáší o významu stravy a životního stylu pro zdraví.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Chef AJ

Toto video je rozhovorem mezi Chef AJ a Dr. Dougem Grahamem, kde diskutují o výhodách stravy 80/10/10 a nízkotučné syrové veganské stravy pro optimální zdraví. Dr. Graham vysvětluje, jak tento přístup k výživě, který se zaměřuje na konzumaci 80 % kalorií z sacharidů, 10 % z bílkovin a 10 % z tuků, může vést k lepšímu zdraví a energii. Zdůrazňuje význam čerstvých, syrových potravin a nízkého příjmu tuku pro dosažení a udržení optimálního zdraví.

Chef AJ je známá kuchařka, autorka a přednášející specializující se na rostlinnou stravu. Je propagátorkou nízkotučné veganské stravy a autorkou několika knih o zdravém stravování. Chef AJ pořádá workshopy a webináře, kde učí lidi, jak si připravovat zdravá jídla a zlepšovat své zdraví prostřednictvím výživy.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Petr Čech

Toto video je od Petra Čecha a zabývá se mýty o vitariánství. V tomto konkrétním díle (číslo 2) se Petr Čech věnuje běžným nedorozuměním a mylným představám o vitariánské stravě. Diskutuje o tom, jaké jsou skutečné výhody a nevýhody této stravy, a poskytuje vědecké a praktické informace, které mají divákům pomoci lépe pochopit tento způsob stravování.

Petr Čech je český propagátor zdravého životního stylu, vitariánství a syrové stravy. Věnuje se šíření informací o výhodách této stravy prostřednictvím svých přednášek, videí a dalších vzdělávacích aktivit. Často se zabývá mýty a nedorozuměními spojenými s vitariánstvím a snaží se veřejnosti poskytovat vědecky podložené informace o výživě a zdraví.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Dr. John McDougall

Toto video je přednáškou Dr. Johna McDougalla na TEDxFremont, kde mluví o stravě, která je podle něj přirozená pro lidskou konzumaci. Dr. McDougall propaguje rostlinnou stravu s nízkým obsahem tuků jako cestu k prevenci a léčbě chronických onemocnění. Zdůrazňuje návrat k základním, celistvým potravinám a kritizuje moderní stravovací návyky, které vedou k mnoha zdravotním problémům.

Dr. John McDougall je lékař, autor a odborník na výživu, známý pro propagaci rostlinné stravy s nízkým obsahem tuků. Vyvinul tzv. "McDougall Program", který se zaměřuje na léčbu a prevenci chronických onemocnění pomocí stravy založené na škrobech, zelenině a ovoci. Dr. McDougall je autorem několika knih o zdravé výživě a vede vzdělávací programy, semináře a webináře, které učí lidi, jak zlepšit své zdraví prostřednictvím změn v jídelníčku.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Dr. Yami Cazorla Lancaster

Toto video je přednáškou Dr. Yami Cazorla Lancaster na TEDxYakimaSalon, kde popisuje, jak změnila svou stravu z konzumace kuřete na konzumaci cizrny během 30denního experimentu. Dr. Lancaster sdílí, jak tato změna pozitivně ovlivnila její zdraví a celkovou pohodu. Diskutuje o výhodách rostlinné stravy a jak může mít jednoduchá změna ve stravování významný dopad na zdraví a kvalitu života.

Dr. Yami Cazorla Lancaster je pediatrička a specialistka na dětskou obezitu, která propaguje rostlinnou stravu. Je autorkou knihy a pravidelně přednáší o zdravém stravování a výživě. Dr. Lancaster je také zakladatelkou a ředitelkou kliniky Nourish Wellness, kde poskytuje výživové poradenství a podporuje zdravý životní styl u svých pacientů.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Mick Walker

Toto video je přednáškou Micka Walkera na TEDxJohnLyonSchool, kde mluví o výhodách stravy založené na celistvých rostlinných potravinách. Walker vysvětluje, jak tento způsob stravování může pozitivně ovlivnit zdraví, snížit riziko chronických onemocnění a zlepšit kvalitu života. Zaměřuje se na vědecké důkazy podporující rostlinnou stravu a sdílí praktické rady, jak začít s touto dietou.

Mick Walker je propagátor zdravé výživy a zastánce celistvé rostlinné stravy. Ve své přednášce na TEDxJohnLyonSchool se zaměřuje na přínosy tohoto způsobu stravování pro zdraví a prevenci chronických onemocnění. Walker využívá vědeckých důkazů, aby podpořil své tvrzení, a poskytuje praktické rady pro přechod na rostlinnou stravu.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Rip Esseltyn

Toto video je přednáškou Rip Esselstyna na TEDxFremont, kde hovoří o zdravém životním stylu a stravě založené na rostlinných potravinách.

Rip Esselstyn je bývalý profesionální triatlonista a hasič, který se stal autorem a propagátorem "plant-strong" životního stylu. V přednášce sdílí svůj příběh a vysvětluje, jak přechod na rostlinnou stravu může zlepšit zdraví a fyzickou kondici.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Joshua Knox

Toto video je přednáškou Joshua Knoxe na TEDxFremont, kde hovoří o svém experimentu s veganským bodybuildingem. Joshua Knox sdílí svůj příběh o přechodu na veganskou stravu a o tom, jak tento životní styl ovlivnil jeho výkonnost a zdraví. Diskutuje o výhodách veganské stravy pro budování svalové hmoty a celkovou fyzickou kondici, a vyvrací mýty spojené s potřebou živočišných bílkovin pro silový trénink.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Dr. Joanne Kong

Toto video je přednáškou Dr. Joanne Kong na TEDxUniversityOfRichmond, kde hovoří o síle rostlinné stravy. Dr. Kong zdůrazňuje zdravotní, environmentální a etické výhody přechodu na rostlinnou stravu. Diskutuje o vědeckých důkazech podporujících tento způsob stravování a inspiruje diváky k tomu, aby zvážili změnu svých stravovacích návyků pro lepší zdraví a udržitelnější planetu.

Dr. Joanne Kong je profesorka na University of Richmond, známá svým angažováním v oblasti rostlinné stravy a udržitelného životního stylu. Dr. Kong je vášnivou obhájkyní veganské stravy a často přednáší o zdravotních, etických a environmentálních přínosech tohoto způsobu stravování. Je také autorkou a aktivistkou, která se zaměřuje na šíření povědomí o výhodách rostlinné stravy.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Dr. Joel Fuhrman

Toto video je přednáškou Dr. Joela Fuhrmana na TEDxCharlottesville 2013, kde hovoří o své lásce k výživové vědě. Dr. Fuhrman je lékař, autor a expert na výživu, známý pro propagaci stravy založené na celistvých rostlinných potravinách. V přednášce sdílí vědecké poznatky o tom, jak může správná výživa předcházet nemocem a zlepšovat celkové zdraví, a poskytuje praktické rady pro zdravý životní styl.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Dr. Ellsworth Wareham

Toto video je rozhovorem s Dr. Ellsworthem Warehamem, 98letým veganem a emeritním kardiologem. Dr. Wareham sdílí své zkušenosti a názory na zdravý životní styl a výživu. Diskutuje o tom, jak jeho veganská strava přispěla k jeho dlouhověkosti a celkovému zdraví. Zdůrazňuje význam rostlinné stravy pro prevenci chronických onemocnění a zlepšení kvality života.

Dr. Ellsworth Wareham byl americký kardiolog a propagátor veganské stravy. Byl jedním z předních zastánců zdravého životního stylu a rostlinné stravy, která podle něj přispěla k jeho dlouhověkosti a zdraví. Dr. Wareham pracoval jako kardiochirurg až do svých osmdesáti let a byl známý svým aktivním a zdravým způsobem života. Jeho příběh inspiruje mnohé k přijetí zdravějšího životního stylu a rostlinné stravy.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Dr. Caldwell Esselstyn

Toto video je přednáškou Dr. Caldwella Esselstyna na TEDxCambridge 2011 s názvem "Making Heart Attacks History". Dr. Esselstyn je chirurg a expert na výživu, který propaguje rostlinnou stravu jako způsob prevence a léčby srdečních onemocnění. V přednášce sdílí výsledky svého výzkumu a klinických studií, které ukazují, jak může správná výživa nejen předcházet srdečním infarktům, ale také zvrátit aterosklerózu.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Dr. Michaela Greger

Toto video je přednáškou Dr. Michaela Gregera na TEDxSedona s názvem "Food as Medicine". Dr. Greger je lékař, autor a zakladatel webu NutritionFacts.org, který propaguje vědecky podložené informace o zdravé výživě. V přednášce zdůrazňuje, jak může správná strava sloužit jako lék, předcházet nemocem a zlepšovat celkové zdraví. Poukazuje na význam celistvých rostlinných potravin a sdílí příklady, jak mohou jednoduché změny ve stravování vést k výraznému zlepšení zdraví.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Dr. Dean Ornish

Toto video je přednáškou Dr. Deana Ornisha na TEDxSF s názvem "7 Billion Well". Dr. Ornish je lékař a výzkumník, známý svými průlomovými pracemi v oblasti prevence a zvrácení srdečních chorob a dalších chronických onemocnění prostřednictvím změn životního stylu. V přednášce sdílí své poznatky o tom, jak strava, cvičení, zvládání stresu a podpora z okolí mohou dramaticky zlepšit zdraví a kvalitu života.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Babette Davis

Toto video představuje Babette Davis, 72letou veganskou kuchařku, která se účastní soutěže Peeled Cooking Competition. Babette Davis je známá pro svou schopnost připravovat chutná a zdravá jídla na bázi rostlinné stravy, která jí pomáhají udržovat zdraví a vitalitu i ve vyšším věku. Video zdůrazňuje její techniky a zkušenosti s veganskou kuchyní a ukazuje, jak lze prostřednictvím rostlinné stravy dosáhnout výborné fyzické kondice.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Dr. John Scharffenberg

Toto video představuje Dr. Johna Scharffenberga, který ve věku 100 let sdílí své tipy na překonání stárnutí pomocí stravy. Dr. Scharffenberg, absolvent Harvardu a odborník na výživu, zdůrazňuje důležitost tří klíčových vitamínů pro udržení zdraví a vitality ve vyšším věku. Video se zaměřuje na jeho doporučení ohledně výživy a životního stylu, které mohou přispět k dlouhověkosti a lepší kvalitě života.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Dr. Kim Williams

Toto video je hlavní přednáškou Dr. Kima Williamse na konferenci Healthology 2023. Dr. Williams, významný kardiolog, hovoří o vztahu mezi výživou, zdravím srdce a dlouhověkostí. Zdůrazňuje význam rostlinné stravy pro prevenci srdečních onemocnění a podporu celkového zdraví. Přednáška se zaměřuje na vědecké důkazy podporující rostlinnou stravu a její dopady na veřejné zdraví.

Dr. Kim Williams je renomovaný kardiolog a bývalý prezident American College of Cardiology. Je známý svými výzkumy a propagací rostlinné stravy jako prostředku prevence a léčby srdečních onemocnění. Dr. Williams je také profesorem a vedoucím kardiologie na Rush University Medical Center v Chicagu. Ve své práci zdůrazňuje význam výživy pro zdraví srdce a celkovou dlouhověkost.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Martina Navrátilová

Toto video představuje Martinu Navrátilovou, bývalou profesionální tenistku, která diskutuje o výhodách rostlinné stravy. Navrátilová sdílí své zkušenosti s přechodem na rostlinnou stravu a jak tato změna pozitivně ovlivnila její zdraví a sportovní výkon. Zdůrazňuje, že rostlinná strava je nejen prospěšná pro jednotlivce, ale také pro planetu, a propaguje ji jako nejlepší volbu pro zdravý životní styl.

Martina Navrátilová je bývalá profesionální tenistka, považovaná za jednu z největších hráček v historii tenisu. Během své kariéry vyhrála 18 grandslamových titulů ve dvouhře a 31 grandslamových titulů ve čtyřhře. Navrátilová je známá také svou fyzickou kondicí a dlouhou sportovní kariérou. Po ukončení aktivní kariéry se věnuje různým aktivitám, včetně propagace zdravého životního stylu a rostlinné stravy.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Woody Harrelson - herec

Toto video představuje Woodyho Harrelsona, známého herce, který hovoří o svém zdravém životním stylu a stravovacích návycích. Harrelson sdílí, že nebyl nemocný 47 let díky svému důrazu na konzumaci rostlinné stravy. Diskutuje o tom, jaké potraviny jí každý den, a zdůrazňuje význam zdravé výživy pro dlouhodobé zdraví a pohodu.

Pro více informací můžete zhlédnout video zde.

.

Kontaktujte nás

Přehýšov 231, 330 23 Nýřany

office@modernizdravi.cz

+420 721 295 335

mapa X

Moderní zdraví s.r.o. není lékařské zařízení a jeho pracovníci nejsou lékaři. Poskytované služby nenahrazují lékařské vyšetření a lékařskou péči. FRQ generátor Super Ravo Zapper, plazmový generátor RPZ 14/15, šumový generátor Athon5, magnetický rotační oscilátor PrimerCube nejsou zdravotnické prostředky. Super Ravo Zapper je frekvenční generátor. RPZ 14/15, Athon5 a PrimerCube jsou experimentální laboratorní přístroje.